A legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében, weboldalunk cookie-kat használ. Az oldalon történő böngészéssel beleegyezel a cookie-k használatába.
Termékek Menü

Semmit nem ér a reggeli kávé?

Semmit nem ér a reggeli kávé?

 

Akkor mikor érdemes fogyasztani?

Kiderült, hogy a kávéfogyasztás alapvetően hatástalan ébredés után, mert az éberséget az emberi testben a mellékvesekéreg által termelt kortizol hormon biztosítja. Fény derült arra is, hogy mikor optimális először kávét inni a nap folyamán. Az emberek többsége abban a hitben él, hogy a reggeli kávé felpörget, pedig úgy tűnik, ennek a fele sem igaz.

Ébredés után teljesen felesleges kávéval indítani a napot, mert az éberségért a mellékvesekéreg által termelt kortizol hormon felel. Miután felkeltünk, a kortizol elkezd termelődni a testünkben. Ha ezzel egy időben fogyasztunk kávét, akkor, bár kárt nem okoz, tolerancia alakulhat ki, tehát a szervezet megszokja az italt, és nem vált ki hatást.

Hozzátette, hogy a kortizol termelés reggel 8 és 9 óra között a legaktívabb a szervezetben. Megjegyezte, akiknél a kortizol alultermelődik, esetenként fáradtabbnak, bágyadtabbnak érezhetik magukat, ez ugyanakkor nincs összefüggésben a kávéfogyasztással, és az nem is segít rajta.

Kellemetlenséget is okozhat

Éjszaka a gyomor pH-értéke semlegessé válik, a kávéban lévő csersav ezért az érzékenyebbek számára gondokat okozhat, ha rögtön ébredés után fogyasztják. Arra a kérdésre, mikor a legjobb először kávét inni a nap folyamán, a szakértő Steve L. Miller agykutató tanulmányát idézte, mely megállapította, hogy 9 óra 30 perc és 11 óra 30 perc, valamint 13 óra 30 perc és 17 óra között lehet a leghasznosabb a kávéfogyasztás.

Kávéban mi is otthon vagyunk! Keress minket, hogy jó napod legyen! Davichi Doro

Forrás